THE ULTIMATE Ръководство за Земеделие

The Ultimate Ръководство за Земеделие

The Ultimate Ръководство за Земеделие

Blog Article

Основната задача на селското стопанство на дадена страна е осигуряване на населението с хранителни продукти на стабилни цени. Държавата трябва да осигури необходимото законодателство и контролни органи, които да контролират качеството на храните.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Подобряването на производствения аспект вероятно няма да бъде достатъчно с оглед нарастващото глобално търсене на храни, влакна и енергия.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие“ (УС на ДФЗ) утвърди финансов ресурс…

лв. земеделците от Пловдивско, които пострадаха от градушката през август....

Докладът препоръчва създаването на кризисен фонд, който да не действа след климатични бедствия, а да накара земеделците да бъдат проактивни с въвеждането на иновации, застраховане и различни механизми за менажиране на риска, каза Митева.

Логото за биологични продукти осигурява последователност на визуалната идентичност на биологичните продукти, произвеждани в ЕС.

С понятието Земеделие земеделие се означава също и голяма група аграрни науки, които изследват различните страни на системата културно растение – абиотични екологични условия – биотични екологични условия. Изследвания по аграрни науки в България се провеждат в системата на Националния център за аграрни науки (НЦАН) – София, някои институти към Българската академия на науките (БАН) и в няколко университета: Аграрен университет – Пловдив, Лесотехнически университет – София, Тракийски университет – Стара Загора.

Екстремното време застрашава реколтите от храни в Европа

Няма връзка между селскостопанските производители и преработващите предприятия и така наречения вътрешен износ-туризма.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Изменението на климата също ще засегне земеделската производителност в цяла Европа.

Развитието на селскостопанските технологии непрекъснато увеличава производителността, а периодите на масово разпространение на нови технологии често са наричани селскостопански революции.

Report this page